Stafi drejtues

BORDI DREJTUES

- Z. Olsi Dekovi
 Anėtar i bordit themelues, drejtori themelues i Shkollės, numri dy i zyrės sė Kėshillit tė Evropės nė Tiranė
 
- Z. Bernard Zeneli
Anėtar i bordit themelues dhe kėshilltar pėr hartimin e kurrikulės, drejtor i Adriapol Institute for Smart and Creative Growth
 
- Z. Sotiraq Guga
Anėtar i bordit themelues, ekspert ndėrkombėtar nė zhvillimin dhe menaxhimin e programeve tė huaja
 
- Z. Dritan Tola
Ekspert politik dhe diplomat, ambasador i Republikės sė Shqipėrisė nė Francė
 
- Z. Armand Mero
Anėtar i bordit themelues, ekspert i medias, gazetar pranė “Zėri i Amerikės”  
 
- Z. Ermal Gjinaj
Pėrfaqėsues i rrjetit alumni tė shkollės, Drejtor i drejtorisė sė qeverisjes sė korporatės, OSHEE sh.a.        
 
 
STAFI EKZEKUTIV

Z. Erjon Tase
Drejtor ekzekutiv i Akademisė sė Studimeve Politike

Znj. Rovena Meslani
Financiere dhe koordinatore e programit Shkolla Shqiptare e Studimeve Politike

Koordinatorė programesh:
 
Z. Rezart Xhelo
 
Znj. Edlira Gjoni
 
Z. Arbėr Kadia
 
Pėr zbatimin e projekteve kombėtare dhe rajonale, Akademia pėrfiton nga bashkėpunimi i ngushtė dhe ekspertiza profesionale e rrjetit tė gjerė tė ish-pjesėmarrėsve (alumni) tė saj.