Hapet thirrja pėr aplikime pėr kėrkuesit e rinj akademikė

E Hene, 19 Mars 2018

PERFORM nė bashkėpunim me Akademinė e Studimeve Politike (ASP) shpall thirrjen pėr aplikime nė programin “Mbėshtetje pėr kėrkimin mbi politikat pėr akademikėt e rinj”, dedikuar pėr hulumtuesit e rinj nga bota akademike.  Deri nė 10 kėrkues do tė trajnohen dhe mbėshteten financiarisht pėr tė hulumtuar mbi politika tė pėrcaktuara, tė cilat janė me interes pėr t’u zbatuar nga Bashkia e Tiranės. Aplikantėt e pėrzgjedhur do tė mentorohen nė punimet e tyre nga Qendra Ndėrkombėtare pėr Advokim tė Politikave (ICPA), me seli nė Berlin, Gjermani.

Ky program financohet nga Agjencia Zvicerane pėr Zhvillim dhe Bashkėpunim (SDC) dhe zbatohet nga Helvetas Swiss Intercooperation nė partneritet me Universitetin e Friburgut.

kėtė link mund tė shkarkoni detajet e plota tė thirrjes.

Dorėzimi i aplikimeve duhet tė kryhet nė adresėn e emailit info@asp.al brenda datės 30 mars 2018, ora 16.00.