Te rejat e Fundit

Kreu i KiE i ftuar nė fushatėn edukuese tė votuesve pėr herė tė parė

Shefi i zyrės sė Kėshillit tė Evropės nė Tiranė, z. Claus Neukirch ndoqi sot nga afėr ushtrimin e votimit tė maturantėve tė shkollės sė mesme “Ismail Qemali”, nė Tiranė, nė kuadėr tė projektit pėr edukimin e votuesve tė rinj pėr zgjedhjet e 25 Qershorit. Qėllimi i kėsaj vizite ishte jo vetėm vėzhgimi i procesit, por edhe transmetimi...

Integrimi evropian nė fokusin e kursit tė tretė tė Shkollės

Kursi i tretė kombėtar i Shkollės Shqiptare tė Studimeve Politike u zhvillua nė Durrės nga datat 5-7 Maj 2017. Tematika "Shqipėria...

Akademia nis edukimin e votuesve pėr herė tė parė - 2017

Akademia e Studimeve Politike ka nisur tė zbatojė nė muajin mars programin e edukimit tė votuesve pėr herė tė parė nė zgjedhjet e...

Kalendari i eventeve

E Enjte, 04 Maj 2017
Kursi i trete i shkolles - Shqiperia dhe integrimi evropian - Durres
E Enjte, 06 Prill 2017
Kursi i dyte i shkolles - Lidershipi dhe aktivizimi qytetar - Gjirokaster
E Enjte, 09 Mars 2017
Kursi i pare i shkolles - Partite dhe fushatat elektorale - Pogradec
Te gjitha

VIDEO GALERI

Seance degjimore mbi ligjin e Eficences se Energjise - VOA TV

2015-10-19 00:00:00

Komisioni per Veprimtarine Prodhuese, Tregtine dhe Mjedisin zhvilloi sot nje seance degjimore me grupet e interesit, lidhur me projektligjin e Per eficencen e energjise. Akademia e Studimeve Politike bashkepunoi me Parlamentin per te siguruar perfshirjen e te gjithe aktoreve ne kete proces te rendesishem.